TAKVIYELERI GEçMIş şARJ: İNşAAT DEMIRI PAS SöKüCü OK-151 KULLANMA KıLAVUZU

Takviyeleri Geçmiş şarj: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151 Kullanma Kılavuzu

Takviyeleri Geçmiş şarj: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151 Kullanma Kılavuzu

Blog Article

İnşaatın kalbinde mahfi bir savaşçı yatıyor: yapım demiri, beton kuruluşları ağırlendiren çelik çubuklar. Fakat bu şampiyonların dahi kızgın bir düşmanı var: Pas. Korkmayın beton savaşçılar! Özkimsan Uran Kimyasalları cephaneliğinizde bileklü bir silah sunuyor: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151. Bu kapsamlı kılavuz, OK-151'in dünyasını derinlemesine inceleyerek uygulamalarını, emniyet hususlarını ve yapım demiri üzerinde etkili pas giderme ciğerin tatminkâr adımları çatlakştırıyor.

Yağıınızı Anlamak: İnşaat Demiri Pas Tehdidi

Demirin oksidasyonu olan pas, yapım demirini zayıflatarak betonun yapısal bütünlüğünü tehlikeye atar. Pas gidermenin ne bu denli önemli olduğu dunda açıklanmıştır:

Azalan Bastırık Taşıma Kapasitesi: Pas, yapım demirini tükettikçe, strese dayanma yeteneği azalır ve potansiyel olarak çatlaklara ve yapısal arızalara kere açar.
Rabıtlanmanın Bozulması: Pas, inşaat demiri ile beton arasındaki bağı bozarak yapısal stabiliteyi elan da tehlikeye atar.
Parçalanma: Pas, betonun çatlamasına ve pul pul dökülmesine niye olarak yapım demirinin henüz fazla bozulmaya verilen kalmasına sebep olur.
OK-151: İnşaat Demiri Restorasyonunda Müttefikiniz

OK-151, yapım demirindeki pasla mücadele kılmak sinein özel olarak tasarlanmış yoğun bir pas sökücüdür. Özkimsan'ın ürün üzerine marifet verirken Asayiş Bilim Formuna (SDS) servurmanın önemli örutubet taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyevi bileşimi, potansiyel tehlikeler ve emin kullanma prosedürleri üzerine kapsamlı ayrıntılar sunar. SDS başkaca OK-151'in belirli inşaat demiri türlerinde yahut belirli çsafha koşullarında kullanılmasına ait sınırlamaları da belirtecektir.

Savaşa Hazırlanmak: Kullanımdan Önce Nazarıitibar Edilmesi Müstelzim Esas Hususlar

OK-151'i kullanmadan önce gerekli aletlere malik başüstüneğunuzdan güvenli olun ve emniyetliğe öncelik verin:

Önce Emniyet: OK-151 muhtemelen dik kimyasallar bâtınerir. Her vakit ellik, gzat, alakadar kimyasallara munis solunum aletı ve hami kıyafet gibi isabetli şahsi Esirgeyici Ekipman (KKD) kullanın.
Çalışma Vadiı: Dumana sunulan kalmayı en aza indirmek karınin yavuz havalandırılan bir düz seçin. Mümkünse bulutsuz havada çallıkışmak idealdir.
Proje İhtiyaçları: Açıkta kalan yapım demiri ölçüına ve pasın ciddiyetine demetlı olarak, katı fırçalar, kazıyıcılar, silme bezleri, OK-151 çözeltisi ciğerin kaplar (seyreltilmiş bir form kullanılıyorsa) ve bir deniz kaynağı kabil ulama araçlara ihtiyacınız mümkün. durulama bâtınin.
Sınav (İsteğe Bağlı): OK-151'i, özellikle kadim konstrüksiyonlar için beton yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel etkisini kıymetlendirmek üzere inşaat demirinin ufak tefek, göze çarpmayan bir düzlükında test etmeyi düşünün.
Silahınızı Seçmek: Aplikasyon Yöntemleri

OK-151, uygulamasında çok cephelilük sunarak çeşitli senaryolarda yapım demiri üzerindeki pasla mücadele etmenize olanak tanır:

Aracısız Infaz: Hummalı derişik pas birikintileri yürekin, demir bir fırça kullanarak OK-151'i doğrudan yapım demiri üzerine uygulayın. Bu yaklaşım açıktaki inşaat demiri taksimmleri kucakin uygundur.
Seyreltme: Elan geniş alanlar yahut daha az şiddetli pas bağırsakin, OK-151 üreticinin talimatlarına gereğince kez ile seyreltilebilir. Bu seyreltilmiş çözelti, heybetli miktarda yapım demiri üzerine veya beton elemanların dâhiline gömüldüğünde daha kazançlı istila getirmek karınin bir fırça yahut püskürtücü ile uygulanabilir.
İnşaat Demiri Pası Temizleme Konuşmaı: Adım Hamle Kılavuz

İnşaat demirinde OK-151 kucakin umumi başvuru sürecinin bir dökümü:

Tedarik: Çkırmızıışma vadiını temizleyin, muvafık havalandırmayı sağlamlayın ve çevredeki alanları damla bezler yahut plastik örtü kullanarak olası sıçramalardan koruyun.
OK-151'i uygulayın: Pasın şiddetine ve erişilebilirliğine nazaran yeğleme ettiğiniz uygulama yöntemini (vasıtasız yahut seyreltilmiş) seçin.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında tamlanan önerilen süre süresince sihrini göstermesine onay verin. Reaksiyon süresi çözeltinin konsantrasyonuna ve pas tabakasının kalınlığına ilişkilı olarak bileğsorunebilir.
Karıştırma (İsteğe rabıtlı): İnatçı pas derunin, demir bir fırça kullanarak yüzeyi hoppaçe çalkalayın, böylecene pas parçüzücüklarının pararakçııp gevşemesine yardımcı olun.
Tasfiye: Pas gevşediğinde, pas parççığlıkklarını İnşaat demiri pas sökücü OK-151 kullanımı çıkarmak muhtevain fırça veya hafriyatyıcı kullanın. Koyu doymuş alanlar için bu adımı tekrarlamanız gerekebilir.
Durulama (İsteğe Ilgilı): Betona gömülü yapım demiri muhtevain veya seyreltilmiş bir çözelti kullanıldığında, mütebaki kalıntıları yok etmek kucakin çevredeki beton yüzeyinin harbi suyla durulanması muktezi olur. İnşaat demirinin ve çevresindeki betonun külliyen kurumasını bekleyin.
Temizlemenin Ötesinde: Tamir ve Korumaya İlişkin Hususlar

Kıymetlendirme: Pası temizledikten sonra yapım demirinin durumunu bileğerlendirin. İnşaat demirinde önemli ölçübile çukurlaşma veya önemli ölçüde çap kaybı görülüyorsa, bileğnöbettirilmesi gerekebilir.

Report this page